Prawo budowlane / PPOŻ / Pas międzykondygnacyjny

Pas międzykondygnacyjny występuje w każdym budynku, który posiada więcej niż jedną kondygnację. Jego zadaniem jest zapobieganie przenoszenia się pożaru pomiędzy kondygnacjami, nie jest elementem oddzielenia pożarowego, pas międzykondygnacyjny występuje przy kondygnacjach należących do tej samej strefy. W WT wytyczne dotyczące pasa między kondygnacyjnego znajdziemy w Dziale VI Rozdziale 2 – § 222 oraz wytyczne dotyczące jego odporności – § 216.

Pas miedzykondygnacyjny ma mieć minimum 80cm wysokości, może być zastąpiony oddzieleniem poziomym w formie daszku, gzymsu lub balkonu i wysięgu co najmniej 0,5m lub też inne oddzielenia poziome i pionowe o sumie wysiegu i wymiaru pionowego co najmniej 0,8m.

W budynkach PM o gęstości obciążenia ogniowego powyżej 1000MJ/m2, wysokość pasa międzykondygnacyjnego powinna wynosić co najmniej 1,2m. Elementy poziome pełniące rolę pasa międzykondygnacyjnego mają być o wysięgu co najmniej 0,8m. Inne oddzielenia poziome i pionowe o sumie wysiegu i wymiaru pionowego co najmniej 1,2m.

Najważniejszym zagadnieniem jest, aby przy elementach poziomych spełniać wymagania szczelności i izolacyjności ogniowej dla połączenia tych elementów z elementami konstrukcyjnymi.

Wymagania dotyczące pasa międzykondygnacyjnego nie dotyczą ścian holu oraz dróg komunikacji ogólnej.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close