Miejsca w sieci, które polecam

W  internecie wiele jest serwisów i witryn, które mogą służyć projektantom jako źródło inspiracji, takich jak np. archdaily.com czy deezen.com, jednak mało jest miejsc, które są darmowe i mogą służyć poradą jak zacząć własną działalność, jak zacząć projekt, co oznacza odpowiedzialne projektowanie, jak wygląda ten skomplikowany proces.

Źródła, które pokazują proces od tej bardziej technicznej strony.

Dlatego w tym poście przedstawię wam moje miejsca, które lubię odwiedzać, gdzie znajdziecie dawkę wiedzy.

PL / BLOG

Prosty plan

Blog prowadzi Izabela Gemzała, dotyczy on projektowania wnętrz, ale wiele rzeczy pokrywa się z architekturą ogólną. Wiele wpisów dotyczy po prostu prowadzenia działalności albo procesu projektowego, pracy z inwestorem oraz branżystami.

PL / BLOG

Poradnik projektanta

Blog prowadzi Adam Masłowski, z zawodu jest projektantem instalacji sanitarnych i tego głównie dotyczy blog. Dodatkowo porusza tematy związane z wymaganiami pożarowymi, drogowymi, samą ścieżką kariery inżyniera, zarobkami oraz dzieli się swoim doświadczeniem dotyczącym projektowania.

PL / BLOG

O prawie budowlanym

Blog prowadzi Magda. Informacje jakie znajdziemy na blogu dotyczą przede wszystkim części formalnej projektowania – części administracyjnej. Znajdziemy tam przydatne porady administracyjne i interpretacje prawa budowlanego z przykładami.

PL / YOUTUBE

Architecture is a good idea

Polski kanał prowadzony przez Radosława Gajdę. Na kanale znajdziecie ciekawostki dotyczące historii architektury, sztuki i urbanistyki oraz recenzje nowych budowli stojących nie tylko w Polsce.

PL / YOUTUBE

PZA

Kanał prowadzony jest przez Piotra Zbierajewskiego. Znajdziecie tam informacje dotyczące egzaminu na rysunek, jak dostać się na architekturę oraz informacje przydatne początkującym architektom.

ENG / YOUTUBE

Business of Architecture

Podcast i kanał Youtube, który prowadzi amerykański architekt o imieniu Enoch Sears. Skupia się na stronie biznesowej architektury, wiele porad i strategi dotyczy bardziej rozwoju firmy niż stricte projektowania.

ENG / YOUTUBE

30×40 Design Workshop

Kanał na platformie Youtube, który prowadzi amerykański architekt Eric Reinholdt. Pokazuje w nim swoje podejście po projektowania oraz proces, który on przechodzi. Dzieli się poradami dotyczącymi projektowania oraz zarządzania.

 

A wy co byście dorzucili do tej listy?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create your website with WordPress.com
Rozpocznij
%d blogerów lubi to:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close